četrtek, 10. december 2015

Nos

Dobro smo zavohali.

Baje, da je ekipa iz odbora na naš strošek poslala še en dopis na Občino.
Vsebina dopisa in odvetniški stroški so seveda skrivnost.

BLP

13 komentarjev:

  1. Prosim za podnapise. Kaj se ni občina že pred časom popolnoma distancirala od zapornic v naselju?

    OdgovoriIzbriši
  2. Morda se je občina distancirala od zapornic, ampak se očitno Jankovič ni distanciral od zapornic. Lahko, da je deležen kakih bonusov na SPL , ker jih tako poriva naprej.

    OdgovoriIzbriši
  3. Oh ta naša Slovenija...

    http://www.bs-3.si/proracunska-inspekcija-rcs

    Kot sem že zapisal včeraj je očitno, da jim na državnem nivoju za BS3 zapornice ni kaj prida mar.

    OdgovoriIzbriši
    Odgovori
    1. Tukaj ne gre za zapornice, ampak za vzdrževanje cest. To je tisto, čemur so se Lulin, Bolka, Jarnovič, Požarjeva, Čebulj, Lazarjeva in ekipa, za našimi hrbti odpovedali oziroma sprejeli, da bomo mi počeli namesto občine.
      Dodatno je pomembno, da gre za prenos na računsko sodišče (torej zadeva je resna) in ne za prekinitev postopka!

      Izbriši
    2. khm, khm, kolikor je meni poznano je vzdrževanje cest neposredno povezano z zapornicami, ki so izgovor MOlu (Jankoviću), da se lahko še malo prišpara.

      Koliko pa je zadeva resna (velika, pomembna) pa pove podatek, da se inšpektorji na državnem nivoju pač ne bodo ukvarjali s tem.

      Sicer pa je to (le) moje mnenje. Le pogumno z delom naprej.

      Izbriši
    3. Seveda je tako.
      "Člani" so se v našem imenu odpovedali vzdrževanju cest v zameno za "podporo". Pa lahko si le predstavljamo kaj še drugega je bilo v igri.
      V tem je cela zmeda.
      Podprite društvo bs-3
      Polno ime: Društvo za pravice občanov v BS 3
      Skrajšano ime: Društvo BS 3
      Naslov: Puhova 7, 1000 Ljubljana
      Davčna številka: 38431629
      Matična številka: 4079345000
      Zavezanec za DDV: NE
      SKD: S94.999 - Dejavnost drugje nerazvrščenih članskih organizacij
      Datum vpisa: 8.7.2015
      TRR: IBAN SI56 6100 0001 1699 808 (DELAVSKA HRANILNICA d.d. LJUBLJANA)

      Izbriši
    4. Če niste vedeli, nobeni inšpekciji ni kaj dosti mar niti za zapornice niti za prebivalce. V to se lahko prepričate, če zaradi katere svoje stvari stopite na stanovanjsko, delovno, gradbeno, tržno ali zdravstveno inšpekcijo.

      Prvi korak, najprej kar bo po defaultu naredil inšpektor, bo pogledal, ali se lahko zadevi na kakšen način ogne, jo odstopi komu drugemu, jo zavrže, skratka se je znebi brez dela. Zato se v javni upravi in na sodiščih omare polnijo z okostnjaki.

      Če boste sami imeli kaj opravka z inšpekcijo, zaradi katerekoli zadeve, morate predpostaviti, da se z vašo zadevo ne bodo hoteli ukvarjati. Zato morate vnaprej razmišljati, ali in kako jih nameravate k temu prisiliti.

      Glede zapornic je zadeva toliko hujša, ker na mestni inšpekciji ne gre samo za občijano brezdelje, ampak je od svojega šefa že leta 2011 prejela ukaz, da ne sme ukrepati. Enako na ljubljanski policiji.

      Izbriši
    5. Vse je odvisno kako se pišeš in kdo stoji za teboj. Ob ustrezni "motivaciji" znajo tudi inšpektorji hitro narediti red.

      Inšpekcijski postopki se sicer začnejo in vodijo po uradni dolžnosti. Vloge občanov in organizacij ter opozorila organov ne predstavljajo zahtev za uvedbo inšpekcijskega postopka, ampak glede na tretji odstavek 24. člena ZIN le podlago za morebitno uvedbo postopka po uradni dolžnosti. V tej zvezi velja omeniti še, da prijava tudi ne pomeni začetka inšpekcijskega postopka. Postopek se v skladu s prvim odstavkom 127. člena Zakona o splošnem upravnem postopku (Ur. l. RS, št. 80/1999 s spr., ZUP) začne šele takrat, ko pristojni organ v ta namen opravi kakršnokoli dejanje.

      Izbriši
    6. Seveda, če želi, ima inšpektor na razpolago močne in takojšnje ukrepe. Samo spodbuditi ga mora kdo k delu, tako ali drugače.

      Izbriši
    7. No in tu je tudi srž problema - politična moč in vpliv na javno upravo in vpliv na MOLu.

      Zaporničarji imajo pokrite ključne položaje v javni upravi, saj edino tako lahko prekrivajo tako očitno kršenje zakonov.

      Izbriši
  4. Društvo za pravice občanov v BS 3 vse bolj postaja in izvaja funkcijo nadzornega odbora za KO.

    V prihodnosti pa ga bo tudi zamenjal z novim KO, ki bo bolj po meri prebivalcev.

    OdgovoriIzbriši
    Odgovori
    1. Funkcijo nadzornega odbora bi moral opravljati ZNO. Ampak ker je vse v zvezi s temi zapornicami protizakonito, vključno s samim obstojem KO, FNO in ZNO, je edina možna rešitev, da se vse te izmišljene skupine ukine, problem na občinskih cestah pa mora rešiti MOL s svojimi lastnimi sredstvi.

      Izbriši
    2. Ne vem na katere zakone se lahko v Sloveniji še sklicuješ, saj je jasno, da se jih ne spoštuje. V Sloveniji de facto veljajo le še zakoni ulice. Celo policija je na cestah in prostestira proti svoji državi!!!

      Sodišča so krepko zabredla z lastnim početjem in kršenjem osnovnih človekovih pravic. V zadnjih letih pa je to preseglo vse mere. Posledično raste kritično število pravnikov, ki sedaj že zelo odločno in javno pozivajo k spremembam v pravosodju.

      http://www.rtvslo.si/slovenija/najvplivnejsi-pravniki-prevzeti-moramo-odgovornost-za-pravno-drzavo/380570

      Izbriši